Aktywna Tablica – Specjalne Potrzeby Edukacyjne

Aktywna Tablica 2023 SPE

Ruszyły nabory do kolejnej edycji programu Aktywna Tablica. Tegoroczna edycja umożliwia zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkie szkoły podstawowe, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, mogą ubiegać się o dotację maksymalnie w wysokości 35 000 zł, którą mogą przeznaczyć na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do prowadzenia terapii.

W ramach programu szkoły mogą ubiegać się o dofinasowanie na zakup m.in. sprzętu komputerowego, monitorów interaktywnych, nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz narzędzi do prowadzenia terapii z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nabór do programu trwa do 15 maja 2024 r.

Monitory Interaktywne

SMART MX265

Nasza oferta monitorów interaktywnych bazuje na najnowocześniejszych rozwiązaniach renomowanych producentów takich jak, Samsung, SMART oraz Promethean. W ramach programu Aktywna Tablica dostarczamy monitory od 55" do 75".  Niezależnie od modelu, do każdego monitora dołączamy oprogramowanie SMART Learning Suite, zestaw do montażu oraz niezbędne okablowanie. W cenie monitora zawiera się również jego montaż oraz szkolenia dla nauczycieli z wykorzystania SMART Learning Suite w codziennej pracy z uczniami.

Nowoczesne Pomoce Dydaktyczne

specjalne potrzeby edukacyjne

Na naszą ofertę składają się starannie dobrane pomoce dydaktyczne dla nauczycieli pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  Oferujemy programy poświęcone uczniom z szeroko rozumianej grupy ryzyka dysleksji rozwojowej oraz programy multimedialne, które wspierają naukę uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Sprawdź pełną ofertę pomocy dydaktycznych SPE!

Sprzęt komputerowy

lenovo dla edukacji

W ramach programu Aktywna Tablica 2024 SPE szkoły mogą również dokonać zakupu sprzętu komputerowego wspomagającego naukę uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zgodnie z rozporządzeniem, w ramach dotacji szkoły mogą zakupić m.in. laptopy, tablety czy też drukarki 3D. Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą dobrać Ci sprzęt dostosowany do potrzeb Twojej szkoły, któregoś z naszych renomowanych partnerów, takich jak Lenovo, Skriware oraz Terra.

Kto może ubiegać się o dotację w ramach Aktywna Tablica SPE?

O udział w programie Aktywna Tablica w części dotyczącej SPE mogą ubiegać się szkoły podstawowe:

1. w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – na potrzeby programu definiuje się ich, jako uczniów posiadających różnorodne zaburzenia rozwojowe, utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia
  2. które w zależności od liczby pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii wnioskowanych do zakupu, posiadają co najmniej jedną salę lekcyjną z dostępem do Internetu, dostosowaną odpowiednio do potrzeb funkcjonowania tych pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii
  3. które posiadają co najmniej jeden punkt dostępowy, w którym uczniowie mają możliwość korzystania z Internetu w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz w dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Harmonogram Programu Aktywna Tablica 2023

do 15.05.2024 - Złożenie wniosków przez szkoły do organów prowadzących

do 30.05.2024 - Złożenie wniosków organów prowadzących do wojewodów

do 30.06.2024 - Kwalifikacja wniosków