PRACOWNIA TERMINALOWA

Coraz więcej szkół wybiera rozwiązania terminalowe przy tworzeniu nowych pracowni informatycznych dla swoich uczniów.
Tradycyjne pracownie oparte na komputerach stacjonarnych powoli są wypierane przez nowocześniejszą i tańszą technologię - pracownie terminalowe.

Szkolna pracownia terminalowa – zalety rozwiązania

Trend ten wynika z wielu zalet takiego rozwiązania:

• Atrakcyjność cenowa —  średni koszt zakupu jednego terminala wraz z monitorem i akcesoriami jest o około 45% niższy od przeciętnego zakupu laptopa
  • Niski koszt serwisu sprzętu — z racji prostoty swojej budowy terminale cechują się dłuższym cyklem życia od innych rozwiązań do pracowni komputerowych
  • Ergonomia — dzięki montażowi terminala z tyłu monitora, oszczędzamy miejsce w klasie, unikamy plączących się kabli oraz niepotrzebnego hałasu z urządzeń
  • Kontrola pracy uczniów —możliwość zarządzania stanowiskami ze stanowiska nauczyciela
  • Oszczędność czasu — w przypadku instalacji nowych lub aktualizacji dotychczasowych aplikacji wystarczy zrobić to tylko raz z poziomu serwera
  • Niski koszt utrzymania – przeciętny terminal pobiera około 90% mniej prądu w porównaniu do tradycyjnych komputerów

baner kontakt

Jak działa pracownia terminalowa ?

Stanowisko ucznia jest złożone wyłącznie z monitora wraz z przeczepionym do niego terminalem, klawiatury oraz myszki.
Wszystkie stanowiska są natomiast połączone z serwerem, z którego czerpią zasoby potrzebne do przeprowadzenia zajęć.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciel prowadzący zajęcia nie musi poświęcać czasu na instalacje nowego oprogramowania czy konfigurowanie każdego stanowiska. Wszystkie te czynności wykonywane są jednorazowo na serwerze, a każde stanowisko od razu może korzystać ze wszystkich nowych zasobów serwerowych.

przykładowa pracownia terminalowa

Sam terminal praktycznie nie posiada żadnych części ruchomych oraz dysku twardego. Dzięki temu wytwarza on minimalną ilość ciepła oraz dźwięku, pozwalając uczniom na pracę w przyjaznych warunkach.

Szkolna pracownia terminalowa – Oferta

Naszą ofertę pracowni terminalowych dla szkół opieramy na rozwiązaniach naszych sprawdzonych partnerów takich jak Wortmann AG oraz Lenovo.

pracownia terminalowa wortmann

TERRA THINCLIENT Zero 5000

• Wymiary 3 cm x 12 cm
  • Waga 1 kg
  • Windows 10
  • Procesor Intel Cherry Trail X5 Z8300 Quad Core 1,44GHz
  • 2 GB RAM
  • Posiada zabezpieczenie Kensington
  • 3 letnia gwarancja producenta z możliwością przedłużenia do 5 lat!

monitor pracowni terminalowej

Monitor TERRA LED 226W

• Rozmiar ekranu 21,5”
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 (Full HD)
  • Podświetlenie LED
  • Wbudowane głośniki
  • Kontrast 5000.000:1
  • Złącza HDMI oraz VGA
  • 16,7 mln kolorów
  • Certyfikat Energy Star 7.0
  • Wejście audio

Serwer do pracowni terminalowej

Za sprawnie funkcjonującą pracownią terminalową stoi również odpowiedni serwer. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na dostawę oraz modernizację szkolnej serwerowni!

Zarządzanie pracownią terminalową

Wszystkie pracownie terminalowe dostarczamy wraz z oprogramowaniem NetSupport School.
Jest to doskonały produkt, który umożliwia nauczycielom zarządzanie pracownią terminalową, kontrolowanie pracy uczniów oraz wchodzenie z nimi w interakcje podczas prowadzonych zajęć

baner kontakt