Pracownia Terminalowa

Szkolna pracownia terminalowa

Coraz więcej szkół wybiera rozwiązania terminalowe przy tworzeniu nowych pracowni informatycznych dla swoich uczniów. Tradycyjne pracownie oparte na komputerach stacjonarnych powoli wypierane są przez nowocześniejsze i tańsze terminale komputerowe.

Pracowania terminalowa oszczędnośćOszczędność kosztów

Średni koszt zakupu jednego terminala wraz z monitorem i akcesoriami jest o około 45% niższy od przeciętnego zakupu laptopa. Przeciętny terminal zużywa również 90% mniej prądu
w porównaniu do komputera

szkolna pracowania terminalowa napraw zdalnaSzybki serwis

Z racji prostoty swojej budowy terminale cechują się dłuższym cyklem życia. Dzięki odpowiedniej konfiguracji, jesteśmy w stanie rozwiązać większość problemów technicznych zdalnie, skracając
w ten sposób czas reakcji

zarządzanie pracownią terminalowąŁatwe zarządzanie

Całość zarządzania pracownią terminalową odbywa się z poziomu stanowiska nauczycielskiego. W przypadku instalacji nowych lub aktualizacji dotychczasowych aplikacji, wystarczy zrobić to tylko raz z poziomu serwera

Jak działa szkolna pracownia terminalowa?

Stanowisko ucznia jest złożone wyłącznie z monitora wraz z przymocowanym do niego terminalem, klawiatury oraz myszki. Wszystkie stanowiska połączone są z serwerem, z którego czerpią zasoby potrzebne do przeprowadzenia zajęć.

Pracownia terminalowa SP12

Pracownia terminalowa wdrożona w SP12 w Gnieźnie. Kliknij aby powiększyć.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciel prowadzący zajęcia nie musi poświęcać czasu na instalacje nowego oprogramowania czy konfigurowanie każdego stanowiska. Wszystkie te czynności wykonywane są jednorazowo na serwerze, a każde stanowisko od razu może korzystać ze wszystkich nowych zasobów serwerowych.

Sam terminal praktycznie nie posiada żadnych części ruchomych oraz dysku twardego. Dzięki temu wytwarza on minimalną ilość ciepła oraz hałasu, pozwalając uczniom na pracę w przyjaznych warunkach.

Szkolna pracownia terminalowa – Oferta Szkoły w Chmurze

Nasze doświadczenie to ponad 300 zaprojektowanych i wdrożonych szkolnych pracowni terminalowych na terenie całego kraju. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie oferując bezpłatne konsultacje oraz dobór rozwiązania do potrzeb i możliwości szkoły.

Naszą ofertę pracowni terminalowych dla szkół opieramy wyłącznie na rozwiązaniach naszych sprawdzonych partnerów takich jak Wortmann AG, Lenovo oraz Ncomputing.

pracownia terminalowa ncomputing

Terminal ncomputing

szkolna pracownia terminalowa terra

Terminal Terra

pracownia terminalowa lenovo

Terminal Lenovo wraz z monitorem

Serwer w szkolnej pracowni terminalowej

Za każdą sprawnie funkcjonującą pracownią terminalową stoi również odpowiedni serwer. Każdorazowo dobieramy serwer pracowni terminalowej tak, aby jego wydajność odpowiadała ilości stanowisk oraz charakterystyce pracy danej szkoły.
Oferujemy również sprawdzone serwery poleasingowe, które stanowią tańszą alternatywę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na dostawę oraz modernizację szkolnej serwerowni!

Zarządzanie pracownią terminalową

Wszystkie pracownie terminalowe dostarczamy wraz z oprogramowaniem NetSupport School.
Jest to doskonały produkt, który umożliwia nauczycielom zarządzanie pracownią terminalową, kontrolowanie pracy uczniów oraz wchodzenie z nimi w interakcje podczas prowadzonych zajęć.

Sprawdź co mówią o nas nasi klienci!

Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia na rynku. Na naszą ofertę składają się m.in:

• darmowe konsultacje oraz dobór rozwiązań do potrzeb i możliwości szkoły
  • terminale komputerowe
  • monitory
  • zestawy klawiatura + mysz
  • serwery (nowe oraz poleasingowe)
  • oprogramowanie do zarządzania pracownią
  • szkolenia dla nauczycieli
  • dostawa całości rozwiązania i jego montaż

szkoła w chmurze