Monitoring wizyjny szkoły

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie szkołę, która nie posiadałaby szkolnego monitoringu wizyjnego. Jest to niezwykle ważny element szkolnej infrastruktury IT!
Powinien on stanowić podstawę systemu dbającego o bezpieczeństwo uczniów, umożliwiając administracji szkolnej podgląd na żywo oraz odtworzenie zapisu kamer zdecydowanej większości terenu szkoły.

szkolny monitoring wizyjny

Szkolny monitoring wizyjny – kompleksowe rozwiązania najwyższej jakości

synology monitoring wizyjny

Naszą ofertę opieramy na sprawdzonych rozwiązaniach renomowanych producentów systemów monitoringu - Dahua oraz Synology.

Poza wieloletnim doświadczeniem oraz niezawodnością oferowanych rozwiązań, producenci gwarantują również 3 letnią gwarancję na całość rozwiązania, z możliwością przedłużenia jej na okres 5 lat!
Gwarancja obejmuje całość sprzętu dostarczanego monitoringu- zarówno same kamery jak i rejestratory, przełączniki oraz dyski czy stacje robocze, które wchodzą w jego skład.

monitoring wizyjny szkoły

Surveillance Station. Intuicyjna i niezawodna aplikacja zarządzająca monitoringiem, pozwalająca na szybką konfigurację oraz intuicyjną obsługę

monitoring szkolny

Active Backup. Funkcja pozwalająca na kompleksowe tworzenie kopii zapasowych najważniejszych danych prosto do serwera NAS Synology oraz sprawne zarządzanie z poziomu jednej konsoli.

monitoring

Podgląd na żywo. Możliwość udostępnienia podglądu z monitoringu upoważnionym osobom do dowolnego miejsca na świecie.

szkolny monitoring

Wielofunkcyjny NAS. Serwer z dodatkowym miejscem na dyski pozwala na bezpieczne przechowywanie danych do użycia przez pracowników oraz uczniów. Znacznie wykracza swoimi możliwościami poza miejsce archiwizacji nagrań monitoringu.

kamery dahua

Kamery Dahua. Najwyższej klasy monitoring. Identyfikacja osób, weryfikacja obecności i zachowań, perymetria. Szerokie możliwości konfiguracji.

Monitoring wizyjny – Rozwiązania dla Twojej szkoły

Istnieje kilka wariantów modernizacji bądź też zakupu nowego szkolnego monitoringu wizyjnego.

dahua logo

1. Modernizacja z wykorzystaniem technologii HDCVI

Wariant ten zakłada wykorzystanie istniejącej infrastruktury okablowania koncentrycznego oraz wymianę urządzeń na rozwiązania technologii HDCVI, która umożliwia instalacje kamer o rozdzielczości do 8Mpix! Jest to najtańsze rozwiązanie, które pozwoli na wyposażenie Twojej szkoły w nowoczesny i niezawodny sprzęt.

2. Modernizacja z wykorzystaniem technologii IP

Drugi, nieco droższy wariant, zakłada użycie kamer technologii IP. Umożliwia ona szybszą transmisję bardzo wysokiej jakości zarówno obrazu jak i dźwięku. Dzięki odpowiednim konwerterom istnieje możliwość oparcia całego systemu o istniejącą już infrastrukturę okablowania koncentrycznego.

3. Budowa nowego systemu szkolnego monitoringu wizyjnego

Wariant ten zakłada budowę nowego systemu monitoringu opartego o skrętkę oraz kamery IP, które nie wymagają dużej ilości okablowania, jakie jest niezbędne w przypadku instalacji sieci analogowych opartych o kabel koncentryczny. Dodatkową przewagą skrętki jest możliwość jeszcze większej redukcji okablowania przy zastosowaniu standardu zasilania PoE (Power over Ethernet), w ten sposób kabel UTP dostarcza zasilanie do urządzenia eliminując okablowanie zasilania.

Postaw na bezpieczeństwo Twojej szkoły!

Wypełnij formularz kontaktowy, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą w celu omówienia szczegółowych potrzeb Twojej szkoły.

szkoła w chmurze