Szkolna serwerownia

Niezawodna serwerownia szkolna to podstawa

Serwerownia, w której są zainstalowane serwery szkolne, można uznać za informatyczne serce każdej jednostki edukacyjnej. W prawidłowo zbudowanej serwerowni szkolnej poza samym serwerem znajdują się również inne urządzenia, od których wydajności zależy wydajność pozostałych urządzeń znajdujących się wewnątrz infrastruktury IT szkoły.

Dlatego niezwykle ważnym jest, aby odpowiednio zaprojektować budowę samej serwerowni oraz dobrać serwery i towarzyszące im urządzenia tak, aby działały niezawodnie bez względu na obciążenia, jakie generują uczniowie i pracownicy szkoły.

Prawidłowa budowa szkolnej serwerowni

wydajne serwery w szkolnej serwerowni

Wydajne serwery. Dobrane po dokładnym zbadaniu potrzeb szkoły, które umożliwiają ich rozbudowę wraz z rozwojem szkoły.

szafa serwerowa szkolnej serwerowni

Szafa serwerowa. Zabezpiecza dostęp do sprzętu. Jej zadaniem jest również prawidłowa wentylacja, która pełni bardzo ważną rolę w utrzymaniu funkcjonowania serwerowni. Pozwala także na odpowiednią organizację okablowania.

router z funkcją zapory sieciowej w szkolnej serwerowni

Router z funkcją zapory sieciowej. Pozwala na zabezpieczenie ruchu wychodzącego oraz wchodzącego do szkolnej sieci, ważny element bezpieczeństwa uczniów w Internecie. Jego wydajność w dużej mierze wyznacza poziom bezpieczeństwa danych zgromadzonych na dyskach.

zasilanie awaryjne w szkolnej serwerowni

Zasilanie awaryjne. Niezbędny element każdej szkolnej serwerowni, dzięki niemu możemy zapewnić ciągłość pracy i chronić urządzenia przed zbyt wysokim napięciem.

zarządzalne przełączniki sieciowe szkolnej serwerowni

Zarządzalne przełączniki sieciowe. Urządzenia, które odpowiadają za komunikację w obrębie sieci LAN.

macierz dyskowa typu NAS w szkolnej serwerowni

Macierz dyskowa typu NAS. Element systemu kopii danych. To urządzenie wyposażone w kilka bądź więcej dysków twardych lub dysków SSD połączonych w macierz RAID.

Serwer w szkole – jaki wybrać?

Wybierając serwer dla szkoły, musimy kierować się kilkoma czynnikami. Najważniejszym z nich będzie odpowiedź na pytanie, ile urządzeń będzie korzystało z zasobów serwera jednocześnie. Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdzie szkolne pracownie terminalowe działają bardzo wolno, czy też praktycznie niemożliwe jest ich używanie.
Przyczyną może być przestarzały serwer, który nie jest już w stanie obsłużyć nowoczesnych programów, które zużywają coraz więcej zasobów serwerowych bądź podłączenie kolejnych urządzeń, np. nowej pracowni szkolnej, bez zwiększenia zasobów serwera. Częstą przyczyną jest również po prostu nieodpowiednie dobranie serwera do potrzeb szkoły.

Serwer rack vs tower

Serwery dzielimy na serwery typu rack oraz serwery typu tower. Te pierwsze montujemy w specjalnie przystosowanych do tego szafach, które zazwyczaj znajdują się w osobnym pomieszczeniu, zwanym serwerownią.
Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy stabilny serwer, który nie jest narażony na czynniki zewnętrzne, pełną kontrolę zdalną nad stanem serwera i oszczędzamy miejsce w klasie. Umieszczenie serwera w osobnym pomieszczeniu chroni również uczniów przed szumem, jaki wydaje z siebie serwer podczas intensywnej pracy, poprawiając w ten sposób warunki ich pracy.

Serwer typu tower jest dobrą alternatywą dla szkół, które z przyczyn technicznych bądź finansowych nie mogą pozwolić sobie na budowę osobnej serwerowni. Taki serwer, wielkości komputera stacjonarnego, możemy umieścić np. pod biurkiem nauczyciela.

Serwer w szkole – oferta

dobór serwera szkolnej serwerowni

Dobór serwera

konfiguracja szkolnej serwerowni

Konfiguracja

montaż szkolnej serwerowni

Montaż

opieka zdalna szkolnej serwerowni

Opieka zdalna

Nie jest możliwe podanie stałej kwoty zakupu oraz wdrożenia nowego środowiska serwerowego. Każda szkoła różni się ilością danych, na jakich na co dzień pracuje oraz liczbą uczniów i pracowników.

Dlatego zawsze dobieramy propozycję rozwiązań pod indywidualne potrzeby każdej szkoły!
Dostarczamy serwery zarówno typu rack, wraz z szafą oraz dodatkowymi urządzeniami, jak i serwery typu tower, które można umieścić w klasie.

Należy pamiętać, że zakup serwerów do jednostek edukacyjnych objęty jest 0% VAT!

szkolny serwer tower

Serwery poleasingowe dla szkoły – tańsza alternatywa

Prowadzimy również sprzedaż oraz wdrożenia serwerów poleasingowych. Stanowią one ciekawą alternatywę do zakupu nowego, stosunkowo drogiego, sprzętu serwerowego.
Serwery poleasingowe są to urządzenia odkupione przez dystrybutorów od firm po około 3 latach ich użytkowania.
Jest to sprawdzone rozwiązanie, które wdrożyliśmy w wielu placówkach w całej Polsce!
Koszt takiego rozwiązania często stanowi 1/3 kwoty zakupu nowego serwera!

Skontaktuj się z nami i zbuduj własną serwerownię!

Wypełnij formularz kontaktowy, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą w celu omówienia szczegółowych potrzeb Twojej szkoły.

szkoła w chmurze