Pracownia Komputerowa

Dobrze funkcjonująca i nowoczesna szkolna pracownia komputerowa to bardzo ważny element każdej szkoły, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania jej uczniów.
Coraz rzadziej stosuje się tradycyjne rozwiązania jakim są komputery stacjonarne na rzecz nowocześniejszych rozwiań takich jak komputery typu Mini PC.

Szkolna pracownia komputerowa Mini PC

W odróżnieniu od terminali komputerowych, komputery typu Mini PC to pełnowartościowe komputery, których parametry można dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb szkoły. Najprościej można je opisać jako zminiaturyzowane komputery stacjonarne.  W przypadku potrzeby na bardziej mobilne rozwiązanie, należy rozważyć zakup mobilnej pracowni szkolnej.

Łatwość konfiguracji

w zależności od potrzeb szkoły, możemy niemal dowolnie zmieniać parametry danego urządzenia

energooszczędność

Energooszczędność

komputer Mini PC charakteryzuje się dużo mniejszym zużyciem prądu niż tradycyjne PC

niewielki rozmiar

Niewielki rozmiar

Oferowane przez nas Intel NUC występują zazwyczaj w rozmiarach 5 cm x 12 cm x 11 cm

lepsze warunki pracy

Lepsze warunki pracy

dzięki niewielkim rozmiarom komputery mini PC wytwarzają dużo mniej hałasu i ciepła,
niż przeciętny komputer

Szkolna pracownia komputerowa - oferta

Intel Nucintel nuc dla szkółJest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań typu Mini PC na rynku. Do jego zalet należy wysoka wydajność oraz możliwość dostosowania parametrów urządzenia do potrzeb użytkowników i budżetu szkoły.

Każdy Intel NUC wyposażony jest w moduł WiFi oraz kontroler LAN, co pozwala im korzystać z sieci zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych. Wystarczy podpiąć klawiaturę, myszkę oraz podłączyć urządzenie do dowolnego monitora!

Wszystkie dostarczane przez nas urządzenia posiadają zainstalowany Windows 10 dla edukacji!

Lenovo Tiny

pracownia terminalowa lenovo (1)

pracownia komputerowa - Lenovo Tiny

Rozwiązanie naszego wieloletniego partnera technicznego, Lenovo, jest doskonałą opcją do zbudowania szkolnej pracowni komputerowej, szczególnie dla uczniów klas 5-8, liceum oraz szkół technicznych.

Komputery z serii Tiny są większe (ok. 18 cm x 3,4 cm x 18 cm) od rozwiązania Intel NUC, a jednocześnie zachowują kompaktową formę komputera Mini PC.
Ich rozmiar daje więcej możliwości konfiguracyjnych oraz montaż lepszych podzespołów w porównaniu do rozwiązania NUC.

W zestawie z monitorem Lenovo, który umożliwia wsunięcie komputera Tiny w swoją obudowę, otrzymujemy kompaktowe i estetyczne zestawy.

Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia na rynku. Na naszą ofertę składają się m.in:

• darmowe konsultacje oraz dobór rozwiązań do potrzeb i możliwości szkoły
  • komputery typu Mini PC
  • rozwiązania z możliwością dostosowania parametrów
  • oprogramowanie do zarządzania pracownią
  • szkolenia dla nauczycieli
  • dostawa całości rozwiązania i jego montaż

szkoła w chmurze