Pracownia Terminalowa

Coraz więcej szkół wybiera rozwiązania terminalowe przy tworzeniu nowych pracowni informatycznych dla swoich uczniów.
Tradycyjne pracownie oparte na komputerach stacjonarnych powoli są wypierane przez nowocześniejszą i tańszą technologię jakimi są pracownie terminalowe.

Pracownia terminalowa w szkole

• Niski koszt zakupu - średni koszt zakupu jednego terminala wraz z monitorem i akcesoriami jest o około 45% niższy od przeciętnego zakupu laptopa
  • Łatwiejszy serwis  - z racji prostoty swojej budowy terminale cechują się dłuższym cyklem życia od innych rozwiązań do pracowni komputerowychpracownia terminalowa ncomputing
  • Zdalne wsparcie techniczne - dzięki odpowiedniej konfiguracji, jesteśmy w stanie rozwiązać większość problemów techniczny zdalnie, skracając w ten sposób czas reakcji
  • Ergonomia - dzięki montażowi terminala z tyłu monitora, oszczędzamy miejsce w klasie, unikamy plączących się kabli oraz niepotrzebnego hałasu z urządzeń
  • Łatwe zarządzanie - pracownia terminalowa daje możliwość zarządzania wszystkimi stanowiskami uczniowskimi ze stanowiska nauczyciela
  • Oszczędność czasu - w przypadku instalacji nowych lub aktualizacji dotychczasowych aplikacji, wystarczy zrobić to tylko raz z poziomu serwera
  • Niski koszt utrzymania - przeciętny terminal pobiera około 90% mniej prądu w porównaniu do tradycyjnych komputerów

Jak działa szkolna pracownia terminalowa?

przykładowa pracownia terminalowa

Stanowisko ucznia jest złożone wyłącznie z monitora wraz z przymocowanym do niego terminalem, klawiatury oraz myszki.
Wszystkie stanowiska są natomiast połączone z serwerem, z którego czerpią zasoby potrzebne do przeprowadzenia zajęć.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciel prowadzący zajęcia nie musi poświęcać czasu na instalacje nowego oprogramowania czy konfigurowanie każdego stanowiska. Wszystkie te czynności wykonywane są jednorazowo na serwerze, a każde stanowisko od razu może korzystać ze wszystkich nowych zasobów serwerowych.

Sam terminal praktycznie nie posiada żadnych części ruchomych oraz dysku twardego. Dzięki temu wytwarza on minimalną ilość ciepła oraz dźwięku, pozwalając uczniom na pracę w przyjaznych warunkach.

Szkolna pracownia terminalowa – Nasza oferta

szkolna pracownia terminalowa terra

Terminal firmy Wortmann

Naszą ofertę pracowni terminalowych dla szkół opieramy na rozwiązaniach naszych sprawdzonych partnerów takich jak Wortmann AG, Lenovo oraz Ncomputing.

Stawiamy na kompleksowe rozwiązania, dlatego na naszą ofertę składają się:

• terminale komputerowe
  • monitory
  • zestawy klawiatura + mysz
  • serwery (nowe oraz poleasingowe)
  • oprogramowanie do zarządzania pracownią
  • szkolenia dla nauczycieli
  • konsultacje przed zakupem dobór rozwiązania do potrzeb i możliwości szkoły
  • dostawę całości rozwiązania i jego montaż

kontakt Szkoła w Chmurze

Serwer do pracowni terminalowej

Za sprawnie funkcjonującą pracownią terminalową stoi również odpowiedni serwer. Każdorazowo dobieramy serwer pracowni terminalowej tak, aby jego wydajność odpowiadała ilości stanowisk oraz charakterystyce pracy danej szkoły.
Oferujemy również sprawdzone serwery poleasingowe, które stanowią tańszą alternatywę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na dostawę oraz modernizację szkolnej serwerowni!

Zarządzanie pracownią terminalową

Wszystkie pracownie terminalowe dostarczamy wraz z oprogramowaniem NetSupport School.
Jest to doskonały produkt, który umożliwia nauczycielom zarządzanie pracownią terminalową, kontrolowanie pracy uczniów oraz wchodzenie z nimi w interakcje podczas prowadzonych zajęć.