Szkolna sieć WiFi

Szkolna sieć WiFi - podstawa dobrze funkcjonującej szkoły

Sprawnie funkcjonująca szkolna sieć Wi-Fi, która pokrywa swoim zasięgiem wszystkie strategiczne punkty w szkole to w dzisiejszych czasach podstawa każdej szkoły!

budowa szkolnej sieci wifi

Dlatego też każda wykonywana przez nas szkolna sieć WiFi jest odpowiednio zaprojektowana i wdrożona przy wykorzystaniu zaawansowanych  technologii, takich jak: VLAN, QoS, PoE i wiele innych.

Ich zadaniem jest zapewnienie właściwego bezpieczeństwa, stabilności oraz wydajności w wymagającym środowisku
sieciowym, jakim jest szkoła.

Szkolna sieć WiFi – etapy wdrożenia

Do każdego projektu sieci WiFi w szkole podchodzimy indywidualnie. Przez ponad 20 lat współpracy ze szkołami wykonaliśmy ponad 1400 instalacji oraz modernizacji szkolnych sieci bezprzewodowych! Pozwoliło nam to wypracować sprawdzony schemat działania, który stosujemy przy każdym nowym wdrożeniu! Sprawdź jak działamy!

wizja lokalna

Wizja lokalna. Nasi technicy dokonują oględzin obiektu szkoły oraz pomiarów tłumienności ścian budynków

projekt szkolnej sieci WiFi

Projekt sieci WiFi. Projektujemy szkolną sieć WiFi z wykorzystaniem oprogramowania Ekahau na podstawie wyników wcześniejszych pomiarów oraz oględzin

projekt instalacji sieci WiFi

Projekt instalacji sieci WiFi. Przygotowujemy projekt okablowania strukturalnego na potrzeby montażu urządzeń aktywnych sieci bezprzewodowej (punkty dostępowe, przełączniki)

wdrożenie projektu

Wdrożenie projektu. Dokonujemy montażu i konfiguracji urządzeń sieciowych wraz z instalacją okablowania strukturalnego według projektu zaakceptowanego przez szkołę

opieka powdrożeniowa

Opieka powdrożeniowa. W ramach naszych usług oferujemy również monitoring stanu szkolnej sieci w czasie rzeczywistym! Dzięki temu możemy zapobiegać zbliżającym się problemom technicznym lub błyskawicznie ustalić oraz usunąć ich przyczynę

Nasze doświadczenie i zrealizowane projekty

Dotychczas zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy sieci bezprzewodowe w ponad 1400 szkół na terenie całego kraju! Przeprowadziliśmy również instalację sieci bezprzewodowych oraz zbudowaliśmy serwerownie szkolne między innymi w takich projektach jak „eSzkoła – Moja Wielkopolska, Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan czy „Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości”.

Nasze doświadczenie oraz jakość pracy zostały docenione, dzięki czemu obecnie jesteśmy zaangażowani w realizację projektów sieciowych 600 szkół na terenie całego województwa wielkopolskiego w ramach program Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020.

Bezpieczeństwo szkolnej sieci WiFi

Istnieje kilka podstawowych reguł instalacji bezpiecznej sieci WiFi, które stosujemy we wszystkich szkołach!

odpowiednia budowa sieci

Odpowiednia budowa szkolnych sieci

Przy tworzeniu szkolnej sieci bezprzewodowej stosujemy separację sieci VLAN, co pozwala nam tworzyć osobne sieci WiFi wewnątrz szkoły, np. dla uczniów, chroniąc w ten sposób wrażliwe dane znajdujące się w głównej sieci szkoły.

bezpieczne metody uwierzytelniania

Bezpieczne metody uwierzytelniania

W celi zwiększenia bezpieczeństwa szkolnej sieci, zawsze używamy różnorakich metod uwierzytelniania, np. 802.1X oraz protokołów szyfrowania sieci, np. WPA2.

skuteczny system ochrony brzegu sieci

Skuteczny system ochrony brzegu sieci

To newralgiczny punkt każdej sieci dostępowej. Jego zadaniem jest filtrowanie wszystkich treści, które wychodzą i przychodzą do twojej firmy poprzez firmową sieć dostępową.

Nasze przykładowe realizacje

szkoła w chmurze