Minecraft w edukacji

Postaw na kompetencje przyszłości Minecraft

Minecraft: Education Edition przygotowuje uczniów na przyszłość, rozwijając coraz ważniejsze umiejętności, jak kreatywność, rozwiązywanie problemów i myślenie systemowe, a także zaspokaja chęć zabawy.

współpraca minecraftWspółpraca
Wspólne wykonywanie zadań z innymi uczniami w trybie dla wielu graczy

Zajęcia minecraftMnóstwo zajęć
Treści edukacyjne i program nauczania obejmują wiele przedmiotów

narzędzia edukacyjne minecraft

Narzędzia edukacyjne
Funkcje i samouczki pomagające nauczycielom

minecraft dostępne dla wszystkich

Dostępne dla wszystkich
Gra oferuje funkcje personalizacji
i ułatwień dostępu

funkcje bezpieczeństwa minecraft

Funkcje bezpieczeństwa
Gra odbywa się w bezpiecznym środowisku

nminecraft gra międzyplatformowa

Gra międzyplatformowa
Dostępna na platformach Windows, Mac, Chromebook i iPad

Minecraft od środka

• 140 milionów aktywnych użytkowników gra w Minecrafta
    • Edukacyjna wersja gry Minecraft z powodzeniem jest stosowana jako narzędzie edukacyjne na całym świecie
      • Szwecja wpisała Minecrafta na stałe do swojej podstawy programowej
        • Microsoft udostepnia obszerną bazę wiedzy: pakiet kursów, przewodników i materiałów pozwalających każdemu nauczycielowi stworzyć od podstaw własną lekcję – bez wcześniejszej znajomości gry i jej środowiska
          • Światy Minecrafta dostępne w języku polskim
            • Przejście od podstawowych bloków, aby nauczyć się programowania od poziomu początkującego do zaawansowanego

Minecraft pasuje do każdego przedmiotu

minecraft przedmioty

Mapy i światy w grze mają ogromny potencjał edukacyjny. W interaktywnym świecie możemy stworzyć dowolną liczbę zadań, których rozwiązanie będzie przepustką do kolejnych etapów gry. Element rywalizacji sprawia, że uczniowie aktywnie angażują się w lekcję, która staje się interaktywną przygodą.

Jak uzyskać dostęp do Minecraft: Education Edition

dostęp do minecraftDostępność w umowach edukacyjnych
            Dostępność w umowach edukacyjnych Microsoft 365 A3 – Minecraft jako benefit odpowiedzią na potrzeby Polskiej Oświaty

dostęp do minecraftZakup pojedynczych licencji przez CSP
            Minecraft: Education Edition dla nauczycieli i uczniów, posiadających już licencje na Office 365. Około €5 netto rocznie na użytkownika

dostęp do minecraftMinecraft: Education Edition
            25 bezpłatnych logowań dla nauczycieli 10 logowań dla uczniów – wersja trialowa

szybkie rozpoczęcie minecraft

Zakup licencji Microsoft 365 A3 dla wszystkich nauczycieli i pracowników w szkole, uprawnia szkołę do uzyskania bezpłatnych licencji Microsoft 365 A3 dla wszystkich uczniów, w tym również Minecraft: Education Edition

Bezpłatne licencje Microsoft 365 A3 dla uczniów w przeliczeniu 1 do 40:

Bezpłatne licencje Microsoft 365 A3

Microsoft 365 A3 pozwala na stworzenie pełnej, holistycznej platformy do komunikacji, nauki i współpracy. Komponenty zawarte w tym rozszerzonym planie adresują wszystkie elementy potrzebne do stworzenia pełnej infrastruktury szkolnej, która zarządzana jest w nowoczesny sposób, bez konieczności utrzymywania lokalnej infrastruktury serwerowej.

Microsoft 365 A3 to również dostęp do popularnej gry Minecraft: Education Edition skrojonej pod kątem prowadzenia zajęć w klasie lub zdalnie. Nauka matematyki, chemii, biologii w Minecraft: Education Edition z wykorzystaniem gotowych elementów, wzbudzi ciekawość uczniów. A nauka podstaw programowania pozwoli im na łatwiejsze zrozumienie zależności przygotowywanego kodu.

Projekt społeczny Cybercraft

cybercraft

Microsoft razem z Librus i przy wsparciu innych partnerów zachęca do udziału w bezpłatnym projekcie społecznym Cybercraft – przygoda, która uczy! Obejrzyj nagrane webinary i otrzymaj gotowe pomysły, dzięki którym nauka stanie się dla uczniów porywającym doświadczeniem.

W ramach projektu społecznego Cybercraft – przygoda, który uczy przygotowano:

• Webinar z zakresu cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży prowadzony przez prof. UAM dr hab. Jacka Pyżalskiego.
            • Konkurs dla szkół z nagrodami. Sprawdź szczegóły i weź udział.
            • Webinary dla nauczycieli. Sprawdź szczegóły i weź udział.
            • Webinary dla rodziców
            • Baza wiedzy z praktycznymi materiałami do pobrania dla rodziców
            • Baza wiedzy z praktycznymi materiałami do pobrania dla nauczycieli

Program Akademia Nauczycieli

Zostań certyfikowanym nauczycielem Minecraft i zdobądź odznakę! Ta darmowa ścieżka nauczania zapewnia narzędzia i wsparcie, dzięki którym wykorzystasz Minecraft na zajęciach.

Certyfikowany nauczyciel Minecraft

autoryzowany partner edukacyjny microsoft.png

Jako Autoryzowany Partner Edukacyjny Microsoft oferujemy:

• Pomoc w doborze odpowiednich licencji
            • Pełne wdrożenie licencji w szkole
            • Szkolenia dla nauczycieli oraz szkolnych administratorów
            • Pomoc techniczną

Sprawdź jak pakiety Microsoft 365 dla edukacji wpłynęły na transformacje cyfrową w szkołach w całej Polsce: