Pixblocks

logo pixblocks

Poznaj PixBlocks – rodzinę edukacyjnych produktów, które będą Ci towarzyszyć na każdym etapie przygody z programowaniem. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją naukę, czy masz już programistyczne doświadczenie – PixBlocks pomoże Tobie zdobyć nowe umiejętności. Szybko i przyjemnie.

Wierzymy, że programowanie może i powinno być dostępne dla każdego. Dlatego nasze produkty opracowaliśmy z myślą o potrzebach różnych użytkowników. Stworzyliśmy rozwiązania dla pasjonatów programowania, które idealnie nadają się do wykorzystania w nauczaniu szkolnym i przedszkolnym.

Bezpłatna aplikacja na komputer

• pixblocks aplikacja na komputerJedyny tak kompleksowy kurs dostępny za darmo!
  • Samodzielna nauka programowania w języku  dla dzieci od wieku przedszkolnego do szkół ponadgimnazjalnych
  • Płynne przejście z nauki programowania blokowego do programowania tekstowego
  • Nauka języka Python
  • Możliwość tworzenia własnych gier
  • Gotowe scenariusze lekcji
  • 2000+ interaktywnych przykładów i zadań
  • Zagadnienia zgodne z podstawą programową dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Dzięki PixBlocks możesz zdalnie zlecać i sprawdzać zadania, tworzyć sprawdziany oraz śledzić postępy uczniów
w wirtualnym dzienniku! Kliknij tutaj aby pobrać PixBlocks!

Bezpłatna gra mobilna

pixblocks na telefon PixBlocks Lite zapewnia kreatywną, jasną i zrozumiałą naukę programowania dla dzieci,
młodzieży i dorosłych!

Aplikacja w ciekawy i efektywny sposób łączy naukę programowania z zabawą. Jeśli czujesz, że posiadasz nieodkryty talent informatyczny, chcesz poszerzać umiejętności już nabyte lub dopiero rozpocząć naukę programowania – nasza aplikacja to doskonały wybór dla Ciebie!

Nie odkładaj nauki programowania na później i przekonaj się , że nauka kodowania z naszą aplikacją jest dziecinnie prosta! Aplikacja jest prosta w obsłudze i czytelna, zawiera także ćwiczenia rozwijające zarówno logiczne, jak i twórcze myślenie.

Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia działające na systemie Android, jak i IOS!

Gra Planszowa

Witaj w świecie żarłocznych królików-programistów. To podniebna kraina zbudowana z platform i roślin, wśród których poukrywane są smakowite marchewki – króliczy przysmak. Króliki zrobiłyby wszystko, żeby się do nich dostać, ale nie wszystko im wolno.

Świat PixBlocks opiera się na prawach, których króliki nie mogą naginać. Twoim zadaniem jest poznać te prawa, nauczyć się z nich korzystać i zaprogramować najkrótszą drogę królików do ulubionych marchewek.

Każdy z kolorowych elementów świata PixBlocks kryje w sobie linijki wirtualnego komputerowego kodu, a zasady interakcji pomiędzy królikami a otoczeniem odzwierciedlają podstawowe koncepcje wykorzystywane we współczesnej informatyce. Dzięki PixBlocks dowiesz się, czym są instrukcje warunkowe, zobaczysz w praktyce działanie pętli oraz poznasz logikę zmiennych i struktur danych.