Koordynacja i grafomotoryka

tytul_gosense_koordynacja_i_grafomotoryka (1) (1)

Dla dzieci z problemami w zakresie motoryki małej proponujemy stopniowe zmniejszanie skali ruchu od ruchów w wymiarze ciała przez początkowo proste, a potem bardziej skomplikowane linie i kształty w wymiarze kartki z zeszytu, aż do opanowania precyzyjnego ruchu w liniaturze.

W ćwiczeniach interaktywnych wykorzystano mechanizmy typowe dla gier, gdzie wykonanie ciągłego ruchu łączącego elementy gry na ekranie jest częścią dynamicznej fabuły. Dzięki temu dzieci starają się wykonać precyzyjne i płynne ruchy uczestnicząc w doskonałej zabawie.

Co znajduje się w opakowaniu?

• instrukcja użytkowania A5 z numerem seryjnymi i karta rejestracyjną
  • 6 woreczków po 18 kamieni (3 woreczki czarnych i 3 woreczki białych)
  • 6 woreczków po 3 kości do gry: jedna z kolorami dwie z kropkami-liczbami w każdym
  • 9 aksamitnych woreczków do wypełniania i rzucania: 4 czarne, 4 białe, 1 czerwony
  • 6 długich grubych sznurków w sześciu kolorach
  • 6 wiązek cienkich krótkich sznureczków po 6 kolorów w każdej
  • 25 pałeczek do ćwiczenia dłoni
  • 6 kartonowych formatek z dużymi kołami – każde koło w innym kolorze

W części cyfrowej:

• 100 ekranów interaktywnych ćwiczeń indywidualnych lub multimedialnych ćwiczeń klasowych
  • 150 kart pracy współpracujących z elementami kartonowymi i ćwiczeniami multimedialnymi

W kolejnych aktualizacjach użytkownicy otrzymają dodatkowe materiały.

Licencja

Otwarta licencja dla całej placówki edukacyjnej

Przeznaczenie zestawu

Dla dzieci z problemami w zakresie motoryki małej proponujemy stopniowe zmniejszanie skali ruchu od ruchów w wymiarze ciała przez początkowo proste, a potem bardziej skomplikowane linie i kształty w wymiarze kartki z zeszytu, aż do opanowania precyzyjnego ruchu w liniaturze.

W ćwiczeniach interaktywnych wykorzystano mechanizmy typowe dla gier, gdzie wykonanie ciągłego ruchu łączącego elementy gry na ekranie jest częścią dynamicznej fabuły. Dzięki temu dzieci starają się wykonać precyzyjne i płynne ruchy uczestnicząc w doskonałej zabawie.

kontakt Szkoła w Chmurze