Myślenie matematyczne

tytul_gosense_myslenie_matematyczne (1)

Zestaw przeznaczony jest do rozwijania w dzieciach umiejętności myślenia operacyjnego, szczególnie w kontekście rozwiązywania zadań matematycznych.

Ćwiczenia, gry i zabawy kształtują elementarną świadomość stałości (ilości, liczby, kształtu) oraz rozwijają umiejętności:

• odwracania procesów,
  • abstrahowania,
  • uogólniania,
  • uściślania,
  • kojarzenia,
  • zapamiętywania,
  • szacowania wielkości i rzędów wielkości.

Elementem zestawu są też ćwiczenia rozwiązywania problemów metodą wnioskowania, sprawdzania, dowodzenia i wyjaśniania oraz proste gry logiczne i strategiczne w postaci multimedialnej i tradycyjnej.

Co znajduje się w opakowaniu?

• instrukcja użytkowania A5 z numerem seryjnymi i karta rejestracyjną
  • 6 woreczków po 18 kamieni (3 woreczki czarnych i 3 woreczki białych)
  • 6 woreczków po 3 kości do gry: jedna z kolorami dwie z kropkami-liczbami w każdym
  • 6 plansz biurkowych 30 na 30 cm
  • 12 kartonowych formatek z małymi kartonowymi cyferkami i znakami
  • 18 kartonowych formatek z małymi elementami w różnych kształtach – po 3 w każdym z sześciu kolorów
  • 48 woreczków foliowych na drobne elementy kartonowe

W części cyfrowej:

• 100 ekranów interaktywnych ćwiczeń indywidualnych lub multimedialnych ćwiczeń klasowych
  • 60 kart pracy współpracujących z elementami kartonowymi i ćwiczeniami multimedialnymi

W kolejnych aktualizacjach użytkownicy otrzymają dodatkowe materiały.

Licencja

Otwarta licencja dla całej placówki edukacyjnej

Przeznaczenie zestawu

Ćwiczenia, multimedialne oraz planszowe gry i zabawy kształtują elementarną świadomość stałości (ilości, liczby, kształtu) oraz rozwijają umiejętności:

• odwracania procesów,
  • abstrahowania,
  • uogólniania,
  • uściślania,
  • kojarzenia,
  • zapamiętywania,
  • szacowania wielkości i rzędów wielkości.

Elementem zestawu są też ćwiczenia rozwiązywania problemów metodą wnioskowania, sprawdzania, dowodzenia i wyjaśniania oraz proste gry logiczne i strategiczne w postaci multimedialnej i tradycyjnej.

gosense_myslenie_matematyczne

kontakt Szkoła w Chmurze