Orientacja w przestrzeni

tytul_gosense_orientacja_w_przestrzeni

Lateralizacja i orientacja w przestrzeni jest jednym z istotnych elementów życia codziennego, ale też jedną z umiejętności wymaganych do sprawnego czytania i pisania.

Zestaw obejmuje ćwiczenia rozpoznawania kierunków względem swojego ciała, względem elementów otoczenia (np. okno, drzwi) oraz względem innych osób i fabularnych postaci. Dzieci uczą się rozpoznawania tych samych kształtów niezależnie od ich położenia i odróżniania obiektów od ich lustrzanego odbicia.

W fabularnych ćwiczeniach i uczą się sterowania postaciami przy pomocy komend kierunkowych oraz poznają namiastkę układu współrzędnych. Rozwijają też pamięć stosunków przestrzennych oraz umiejętność opisywania relacji w przestrzeni.

Co znajduje się w opakowaniu?

• instrukcja użytkowania A5 z numerem seryjnymi i karta rejestracyjną
  • plansza podłogowa 135 na 135 cm
  • 6 kartonowych formatek po 4 cyfry lub znaki matematyczne na każdej
  • 18 kartonowych formatek po 4 kształty na każdej – strzałki, koła, kwadraty, serca, gwiazdy w sześciu kolorach
  • 12 kartonowych formatek z nacięciami i dziurkami – 6 okrągłych i 6 kwadratowych

W części cyfrowej:

• 50 ekranów interaktywnych ćwiczeń indywidualnych lub multimedialnych ćwiczeń klasowych
  • 30 kart pracy współpracujących z elementami kartonowymi i ćwiczeniami multimedialnymi

W kolejnych aktualizacjach użytkownicy otrzymają dodatkowe materiały.

Licencja

Otwarta licencja dla całej placówki edukacyjnej

Przeznaczenie zestawu

Lateralizacja i orientacja w przestrzeni jest jednym z istotnych elementów życia codziennego, ale też jedną z umiejętności wymaganych do sprawnego czytania i pisania.

Zestaw obejmuje ćwiczenia multimedialne oraz wielkowymiarową planszę z elementami kartonowymi służące do rozpoznawania kierunków względem swojego ciała, względem elementów otoczenia (np. okno, drzwi) oraz względem innych osób i fabularnych postaci. Dzieci uczą się rozpoznawania tych samych kształtów niezależnie od ich położenia i odróżniania obiektów od ich lustrzanego odbicia.

W fabularnych ćwiczeniach i uczą się sterowania postaciami przy pomocy komend kierunkowych oraz poznają namiastkę układu współrzędnych. Rozwijają też pamięć stosunków przestrzennych oraz umiejętność opisywania relacji w przestrzeni.

gosense_orientacja_w_przestrzeni_1

kontakt Szkoła w Chmurze