Minecraft i licencje Microsoft w edukacji

Minecraft w licencjach A3 odpowiedzią na potrzeby rynku

Nauczanie zdalne w czasie pandemii wywarło ogromny wpływ na narzędzia, jakich na co dzień używają nauczyciele w edukacji. W czasie pandemii tysiące szkół w Polsce zaufało Microsoft dla Edukacji i zaczęło korzystać z bezpłatnej licencji Office 365 A1.

Mimo że nauczanie przeszło na formę stacjonarną, nauczyciele wciąż korzystają ze zdobytej wiedzy i możliwości, jakie daje nowoczesna technologia. Co więcej, w wielu szkołach i gminach, zarządzający decydują się na rozszerzenie pakietów licencyjnych Microsoft dla Edukacji.

Dlaczego warto zakupić rozszerzone pakiety licencyjne? Bo są one przystosowane do rozwoju zarówno rynku edukacyjnego, jak i potrzeb uczniów i nauczycieli, które zmieniły się drastycznie w bardzo krótkim czasie. A także dlatego, że Microsoft dla Edukacji oferuje coraz więcej funkcjonalności.

Płatne licencje Microsoft zapewniają już nie tylko ustandaryzowane środowisko pracy, legalne oprogramowania czy bezpieczeństwo danych. Teraz w ramach licencji Microsoft 365 A3 użytkownicy uzyskują również dostęp do Minecraft: Education Edition, dzięki której uczniowie mogą zdobywać wiedzę poprzez kreatywność i zabawę.

Poznaj inne sposoby uzyskania dostępu do Minecraft: Education Edition.

Czym jest Minecraft Education Edition?

Minecraft Education Edition

Minecraft: Education Edition to edukacyjna wersja znanej gry Minecraft, wspomagająca nauczanie przedmiotowe. Podczas grania, uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę z określonego zakresu zagadnień, ale także rozwijają takie umiejętności jak kreatywność, rozwiązywanie problemów i myślenie systemowe, a także zaspokajają chęć zabawy.

Czym wyróżnia się edukacyjna wersja gry Minecraft?

 • Współpraca i zaangażowanie – uczniowie wspólnie wykonują zadania w trybie dla wielu graczy. Element rywalizacji sprawia, że uczniowie aktywnie angażują się w lekcję
 • Narzędzia edukacyjne – posiada funkcje i samouczki pomagające nauczycielom
 • Funkcje bezpieczeństwa – odbywa się w bezpiecznym środowisku
 • Wieloprzedmiotowość – treści edukacyjne i program nauczania obejmują wiele różnych przedmiotów, w tym: matematykę, informatykę, plastykę, języki czy historię i kulturę
 • Gra międzyplatformowa – jest dostępna na platformach Windows, Mac, Chromebook i iPad
 • Dostępność dla wszystkich – oferuje funkcje personalizacji i ułatwień dostępu

Co jeszcze oferują płatne licencje Office 365 A3 i Microsoft 365 A3?

Płatne licencje Microsoft wyposażają zarówno nauczycieli, uczniów, jak i pozostałych pracowników szkoły w dodatkowe narzędzia pracy. To także doskonała okazja do wprowadzenia standaryzacji technologii oraz wyrównania szans społecznych i edukacyjnych uczniów i ich rodzin poprzez możliwość bezpłatnego korzystania z pakietów Office na urządzeniach domowych.

Każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły może zainstalować najnowszy pakiet Office na 5 komputerach, 5 tabletach oraz 5 smartfonach. Dodatkowo, szkoła zyskuje zintegrowany ekosystem rozwiązań technologicznych oraz potrzebnych usług, takich jak: e-dzienniki, elektroniczna księgowość, finanse itp.

Poznaj dwa płatne plany licencyjne Microsoft dla Edukacji

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!

autoryzowany partner edukacyjny microsoft.png

Jako Autoryzowany Partner Edukacyjny Microsoft oferujemy:

 • Pomoc w doborze odpowiednich licencji
 • Pełne wdrożenie licencji w szkole
 • Szkolenia dla nauczycieli oraz szkolnych administratorów
 • Pomoc techniczną

Sprawdź jak pakiety Microsoft 365 dla edukacji wpłynęły na transformacje cyfrową w szkołach
w całej Polsce:

  Dołącz do społeczności Szkoły w Chmurze!

  Następny post Poprzedni post