Najlepsze darmowe narzędzia do nauki zdalnej

nauka zdalnaPoznaj najlepsze darmowe narzędzia umożliwiające przeprowadzanie lekcji on-line oraz współpracę uczniów z nauczycielami. Nauczanie zdalne to przyszłość edukacji, z której możemy korzystać już dzisiaj za pomocą wielu darmowych narzędzi.
Przygotowana przez nas lista będzie stale uzupełniana!

Nauczanie zdalne - Spis najlepszych darmowych narzędzi

Microsoft Office 365 dla Edukacji

Zdecydowanie najbardziej rozbudowane narzędzie do współpracy między uczniami oraz nauczycielami. Jest to darmowa wersja Office 365, która pozwala całej szkole na korzystanie w wersji on-line z szeregu narzędzi jak np. aplikacja Teams, umożliwiająca komunikację grupową, współdzielenie plików, ocenę pracy uczniów przez czy udostępnianie ekranu nauczyciela wszystkim uczniom. 

Partner Edukacyjny Microsoft

Darmowy Office 365 to również pakiet Office w wersji on-line, poczta dla każdego ucznia i nauczyciela, możliwość współdzielenia plików w aplikacji SharePoint i wiele innych. Pełny opis funkcjonalności tego narzędzia oraz informacje jak je wdrożyć w szkole znajdziesz tutaj. Jako Oficjalny Partner Edukacyjny Microsoft zapraszamy wszystkich nauczycieli do zapoznania się z naszą Akademią Office 365! oraz ofertą szkoleń dla rad pedagogicznych oraz ofertą szkoleń indywidualnych! Wszystkich użytkowników Office 365 w edukacji zapraszamy do naszej grupy na Faceboku, na której znajdziecie inspiracje do prowadzenia zajęć oraz pomoc naszych trenerów, w przypadku problemów technicznych.

Genially

Platforma, która szturmem zdobyła serca nauczycieli na całym świecie! Nagrodzona została tytułem najlepszego startupu edukacyjnego przyszłości na tegorocznej edycji prestiżowych targów edukacyjnych BETT! Twórz interaktywne quizy, gry bądź infografiki dla uczniów praktycznie w każdym wieku! Dodatkowo, Genially umożliwia integrację platformy z Officem 365 dla edukacji! Spragnionych inspiracji i poszukujących gotowych materiałów do wykorzystania na platformie zapraszamy do oficjalnej grupy utworzonej przez hiszpańską firmę i administrowanej przez Ambasadorki Genially.

Class Dojo

Kolejne darmowe narzędzie, które pozwala na nauczanie zdalne poprzez współpracę uczniów z nauczycielami.
Umożliwia ona nauczycielom udostępnianie zasobów oraz wysyłanie wiadomości uczniom oraz rodzicom.
Aplikacja działa zarówno na urządzeniach działających na systemie Android, iOS oraz każdym komputerze. Aplikacja działa w języku polskim.

Google Classrom

Google Classroom to intuicyjne narzędzie, dzięki któremu możemy prowadzić lekcje, m.in w formie telekonferencji.
Aplikacja pozwala również na tworzenie wirtualnych klas, zadawania oraz oceniania prac domowych przez nauczycieli. 

Kahoot

Znana aplikacja do tworzenia multimedialnych lekcji na czas epidemii udostępniła swoje zasoby za darmo. Zobacz jak łatwo można przygotować ciekawy Quiz dla Twoich uczniów.

Quizlet

Łatwe w obsłudze narzędzie, dzięki któremu nauczyciel ma możliwość tworzenie materiałów w postaci testu. Przygotowany materiał wystarczy przesłać uczniom w postaci linku. 

Edukator

Polski portal stworzony na potrzeby nowoczesnej edukacji. Posiada on bogatą bibliotekę darmowych zasobów, które można wykorzystać do prowadzenia zdalnych lekcji

Khan Academy

Akademia Khana oferuje praktyczne ćwiczenia, filmy instruktażowe i panel indywidualnych planów nauczania, który daje uczniom możliwość pracy we własnym tempie, w i poza klasą. Jest to darmowa platforma do wykorzystania zarówno przez nauczycieli jak i rodziców do pracy z uczniem.

Dzwonek.pl

Każdy z użytkowników platformy edukacyjnej Dzwonek.pl może korzystać z szerokiej gamy darmowy e-podręczników oraz interaktywnych ćwiczeń proponowanych przez różnych wydawców. Zarówno nauczyciel, jak i uczeń oraz rodzic korzystają ze wszystkich funkcji serwisu zupełnie bezpłatnie.

Scholaris 

Portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne zasoby edukacyjne, które są dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Portal zawiera około 28 tys. pojedynczych interaktywnych materiałów, pomocnych w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne czy filmy. 

Następny post Poprzedni post