Office 365 – dlaczego warto i jak go odpowiednio wdrożyć?

Ponownie zdecydowana większość szkół w Polsce przygotowuje się intensywnie na szybkie przejście na nauczanie zdalne bądź rozwiązania hybrydowe. Dla tych, którzy jeszcze są przed wyborem narzędzia do nauczania zdalnego przygotowaliśmy krótki wpis o tym dlaczego warto wybrać Office 365 oraz jak poprawnie wdrożyć go w swojej szkole.

Zachęcamy również do przyjrzenia się naszej ofercie pomocy przy wdrożeniu Office 365 w szkole,  oraz szkoleń dla rad pedagogicznych, które przeprowadzamy jako Oficjalne Centrum Szkoleniowe Microsoft. Nasze doświadczenie to ponad 500 przeprowadzonych szkoleń!

Dlaczego Office 365 to najlepszy wybór?

O zaletach rozwiązania firmy Microsoft napisano już wiele. Dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić najważniejsze zalety poprawnie wdrożonej usługi Office 365 w szkole w pigułce. O tym jak rozwiązania firmy Microsoft wpłynęły na rozwój szkół w całej Polsce możesz przeczytaj tutaj w specjalnym opracowaniu "Od zdalnej nauki do szkoły przyszłości"! 

Co zyskuje szkoła?

  • darmowy dostęp do bogatego pakietu narzędzi MS Office
  • standaryzacja adresów mailowych w szkole
  • profesjonalna poczta dla każdego ucznia i nauczyciela (50GB)
  • pełna zgodność z RODO
  • możliwość kontroli dostępu dla uczniów

Office 365 to nie tylko Teams

Często spotykamy się z tym, iż nauczyciele stawiają znak równości między Office 365 a Teams. Pakiet Office 365 A1 jest bogaty w wiele przydatnych narzędzi do codziennej pracy każdego nauczyciela, nie tylko podczas nauczania zdalnego.

Wdrożenie darmowego pakietu Office 365 A1 od firmy Microsoft w Twojej szkole pozwoli jej na korzystanie z pełnego wachlarza możliwości oprogramowania Office w wersji on-line oraz przyniesie szkole szereg korzyści:

Pakiet programów MS Office w wersji on-line word excel power point oneNote
Zyskaj pakiet MS Office ( Outlook, Word, Excel, PowerPoint, One Note) w wersji online dla wszystkich uczniów oraz pracowników twojej szkoły. Na szczególną uwagę zasługuję tutaj aplikacja OneNote, która zdobywa coraz większą popularność wśród nauczycieli.

Profesjonalna poczta dla każdego ucznia i nauczyciela outlook
Wyposaż swoich uczniów i nauczycieli w profesjonalną skrzynkę pocztową
o pojemności 50 GB, która będzie założona w domenie szkoły!

Doskonała współpraca między uczniami a nauczycielami SharePoint office 365 a1
Zapewnij pełny dostęp do informacji i zaangażuj swoich uczniów za pomocą platformy edukacyjnej zrealizowanej za pomocą programu SharePoint. Umożliwia ona uczniom oraz nauczycielom możliwość tworzenia witryn, na których mogą być zamieszczane dokumenty, prezentacje, i inne materiały z dostępem dla określonej grupy użytkowników.

Przestrzeń w chmurze OneDrive dla edukacji
Zyskaj aż 5 TB przestrzeni dyskowej w chmurze dla każdego użytkownika! Usługa OneDrive pozwala dzielić się dokumentami z wszystkim użytkownikom wewnątrz szkoły jak i poza nią, zachowując jednocześnie pełną kontrolę nad tym, kto te dokumenty może widzieć lub edytować. Dzięki pakietowi Office Online uczniowie mogą pracować nad dokumentem w tym samym czasie, bez potrzeby oczekiwania, aż jeden uczeń zakończy pracę nad dokumentem, żeby kolejny mógł zacząć.

Łatwa komunikacja z uczniami Microsoft Teams dla edukacji
Dzięki aplikacji Microsoft Teams możesz w łatwy sposób komunikować się z uczniami i pracownikami Twojej szkoły.
To również doskonałe narzędzie do prowadzenia zajęć w trybie zdalnym! Udostępniaj pliki oraz współpracuj na nich ze wszystkimi uczniami! Aplikacja umożliwia także tworzenie zajęć dla uczniów poprzez zintegrowane aplikacje dostępne
w ramach pakietu Office, przekazywanie uczniom zwrotnej oceny za wykonaną pracę oraz monitorowanie ich postępów.

Jak poprawnie wdrożyć Office 365 w szkole?

 

wdrożenie office 365

Powyższy schemat pochodzi z prezentacji, którą przygotowaliśmy na webinar "Jak odpowiednio wdrożyć Office 365 w nowoczesnej placówce oświatowej", który współorganizowaliśmy wraz z naszym partnerem, firmą PixBlocks. Zachęcamy serdecznie do obejrzenia w całości nagrania z tego wydarzania, na którym staramy się odpowiedzieć na wyżej postawione pytanie.

Zachęcamy do lektury poprzednich wpisów:

Następny post Poprzedni post